Davis Cup: Francuzi lepsi w deblu

Herbert i Mahut dają nadzieję Francuzom.

Drugi dzień finałowej rywalizacji tegorocznej edycji Pucharu Davisa odbył się w dużo lepszych nastrojach dla reprezentantów Francji i kibiców zgromadzonych na trybunach hali w Lille. Pierre Herbert oraz Nicolas Mahut pokonali Ivana Dodiga i Mate Pavicia 6:4, 6:4, 3:6, 7:6, dzięki czemu zdobyli pierwszy punkt i zachowali szanse na końcowy triumf.

Spotkanie zapowiadało się bardzo wyrównanie, jednak to Francuzi stali pod presją, gdyż musieli to spotkanie po prostu wygrać, by mieć dalsze nadzieje na odwrócenie losów całego spotkania. Mecz od początku bardzo wyrównany i właściwie w dwóch pierwszych setach o ich wygranych decydowały detale, które przemawiały za Herbertem i Mahutem. To oni wykorzystali dwie szanse na przełamanie i prowadzili 2:0.

W trzeciej partii także oni przełamali rywali, lecz tym razem dopadł ich mały kryzys i od stanu 3:1 potrafi przegrać 5 gemów z rzędu, co z kolei dało nadzieje Chorwatom. Wydawało się, że losu meczu mogą się odwrócić, kiedy to Dodig i Pavić mieli 3 szanse na „brejka” w pierwszym gemie czwartego seta. Francuzi zdołali jednak utrzymać podanie, co doprowadziło później do tie-breaka, choć po drodze gospodarze mieli 3 piłki meczowe. Nie mniej, w ostatecznym rozrachunku bardzo pewnie zwyciężyli w czwartej partii, co dało im cenny punkt.