Tsonga z dziką kartą do Australian Open

Tsonga z dziką kartą do Australian Open

Wiemy, kto dzięki dzikiej karcie zagra w Melbourne.


Zgodnie z tradycją – federacje, które organizują French Open oraz Australian Open – od lat na wzajem przyznają sobie dzikie karty do swoich imprez. Tym samym Francuska Federacja Tenisowa (FFT) skorzystała z tego przywileju i zdradziła, kto zagra w Melbourne dzięki specjalnej przepustce.

W głównej drabince turnieju mężczyzn wystąpi Jo-Wilfried Tsonga. Francuz przez wiele lat nie miał problemów z zapewnianiem sobie miejsca w tych zawodach, ale kontuzja kolana, której nabawił się w lutym tego roku, zmusiła go do kilkumiesięcznego rozbratu z tenisem – a ten spowodował ogromny spadek w rankingu ATP – na 258. miejsce. Wprawdzie pod koniec sezonu wrócił do gry, to jednak nie prezentował formy, z której był znany.

Natomiast jeśli chodzi o kobiety, to dzika karta do turnieju głównego została przyznana młodej Clarze Burel. 17-latka na dobrą sprawę jeszcze nie rozpoczęła seniorskiej kariery – w tym roku skupiała się na występach w juniorskich wielkich szlemach i przy okazji rozegrała kilka turniejów ITF. Występ w Australian Open będzie jej prawdziwym debiutem w imprezie wielkoszlemowej. Aktualnie jest notowana na 619. miejscu w rankingu WTA.

Maders 2018-12-05 17:04:35
TRANSMISJE