Miły gest Marii Sharapovej

Miły gest Marii Sharapovej

Rosjanka pokazała dużą klasę po kreczu młodziutkiej Wang Xinyu.


Notowana obecnie na 29. miejscu w rankingu WTA Maria Sharapova na rozpoczęcie sezonu 2019 wybrała imprezę Shenzhen Open (suma nagród $ 750,000). Była liderka światowej klasyfikacji w pierwszej rundzie była lepsza od Timei Bacsinszky, a o 1/4 walczyła z Xinyu Wang.

17-latka w pierwszej partii prezentowała tenis na bardzo wysokim poziome dzięki czemu po ponad godzinnym boju wyszła na prowadzenie 1:0 w setach. Niestety, Wang nie była w stanie dokończyć tej konfrontacji. Przy wyniku 7/6 (4), 2/5 nastolatka poddała mecz z powodu skurczów.

Triumfatorka juniorskiego Australian Open 2018 w grze podwójnej nie mogła powstrzymać łez. Wtedy podeszła do niej pięciokrotna zwyciężczyni rozgrywek wielkoszlemowych i powiedziała jej kilka bardzo ciepłych słów, które wywołały uśmiech na twarzy Xinyu:

„Grałaś niesamowicie. Ok? Niesamowicie. Dbaj o siebie. Jeśli będziesz tak grała to będziesz numerem 1. Ok? Obiecuję. Skurcze są beznadziejne! Będzie dobrze.”

Reprezentantka Chin występowała w Shenzhen dzięki dzikiej karcie. Za udział otrzyma $7,238 i 30 punktów, które zapewnią jej debiut w TOP 300. Tymczasem rozstawiona z numerem 5 Masha w ćwierćfinale zmierzy się z groźną Aryną Sabalenką [1]. Będzie to drugie starcie tych pań. W 2017 roku w Tianjin lepsza była Rosjanka.

gondar 2019-01-02 21:15:33
TRANSMISJE