AO: Iga Światek pokonała Danilovic

AO: Iga Światek pokonała Danilovic

Tymczasem Magdalena Fręch żegna się z eliminacjami.


Iga Świątek nie może mówić o lepszym debiucie w turnieju wielkoszlemowym. Nasza reprezentantka już w pierwszej rundzie kwalifikacji do Australian Open trafiła na groźną przeciwniczkę, Olgę Danilovic. Mimo wszystko to Polka wygrała to spotkanie 1/6, 7/6 (4), 7/5.

Dla 17-letniej Serbki był to drugi start w tak prestiżowych rozgrywkach. Poprzednim razem wzięła udział w US Open 2018, gdzie dotarła do drugiej rundy eliminacji. Natomiast Iga o trzecią rundę zagra z Alioną Bolsovą Zadoinov. 21-latka tego dnia po zaciętej walce rozprawiła się z Valentyną Ivakhnenko.

Iga i Aliona spotkają się na korcie po raz drugi. W 2018 roku w Stanach Zjednoczonych Hiszpanka mołdawskiego pochodzenia zdołała urwać triumfatorce juniorskiego Wimbledonu 2018 tylko 3 gemy. Z Australian Open żegna się już niestety Magdalena Fręch.

Sklasyfikowana na 154. lokacie w rankingu WTA 21-latka z Łodzi po raz drugi w karierze musiała uznać wyższość Anny Zai. Niemka pokonała Magdę po godzinie i 27 minutach 6/2, 6/3. Rok temu Fręch przeszła w Melbourne kwalifikacje i odpadła dopiero w pierwszej rundzie.

gondar 2019-01-08 09:59:34
TRANSMISJE