Hubert Hurkacz: Mogę wygrać ten turniej

Hubert Hurkacz: Mogę wygrać ten turniej

Nasz reprezentant zagra w Canberze o półfinał.


Polak w drugiej rundzie East Hotel Canberra Challenger pokonał Tak Khunn Wanga w 2 partiach 7/6 (5), 6/4:  „Serwowałem dzisiaj całkiem dobrze i czułem się pewnie, ale mój przeciwnik również dobrze serwował, więc było blisko, był to trudny mecz i mam nadzieję, że jutro będę jeszcze lepszy.”

Teraz w ćwierćfinale Hubert zmierzy się z rozstawionym z numerem 11 Tristanem Lamasine: „To będzie trudny mecz, ale mam nadzieję, że będę lepiej returnował i to pomoże mi wygrać. Ostatni sezon był dla mnie przełomowy. Zdobyłem doświadczenie, pewność siebie i po prostu staram się iść dalej. Jeśli będę grał dobrze to mogę wygrać ten turniej, ale jest tu wielu znakomitych graczy.”

21-latek został również zapytany o to czy mógłby zagrać w Melbourne przeciwko Marinowi Cilicowi: „Grałem z nim dwa razy, więc czemu nie zagrać ponownie, to dobra okazja, aby spróbować dać z siebie wszystko, ponieważ jest świetnym i bardzo doświadczonym graczem. Szczególnie trudno było przegrać [z Marinem Cilicem- przyp. red.] podczas French Open, gdy miałem małą szansę, ale on był lepszy i to było doświadczenie edukacyjne.”

Na koniec Hurkacz powiedział, że już nie może się doczekać swojego debiutu w drabince głównej w Australian Open: „Melbourne będzie niesamowite, to niewiarygodne miasto i to jest ostatni wielkoszlemowy turniej, w którym nie grałem, więc będzie to dobra zabawa i wspaniałe doświadczenie. Nie mogę się doczekać. Staram się grać najlepiej jak potrafię i mam nadzieję, że wygram tam wiele spotkań. Byłoby miło zakończyć ten rok w TOP 50.”

gondar 2019-01-09 18:01:19
TRANSMISJE