Simona Halep: Zasłużyła na wygraną

Simona Halep: Zasłużyła na wygraną

Rumunka udzieliła wywiadu po przegranej w Sydney International.


Liderka rankingu WTA w pierwszej rundzie Sydney Inernational miała wolny los, a o ćwierćfinał zagrała w środę z Ashleigh Barty. Reprezentantka gospodarzy dobrze prezentowała się w ubiegłym tygodniu podczas Hopman Cup i tak było także tego dnia.

Australijka zasłużenie wygrała z Simoną po raz pierwszy w karierze. Halep doceniła jej grę na konferencji pomeczowej:

„Po czterech miesiącach, kiedy ostatni raz rozegrałam cały mecz podczas US Open, myślę, że grałam tenis na dobry poziomie. Nie miałam pomysłu przy ważnych piłkach. Ona grała naprawdę nieźle. Jej slajsy były dzisiaj świetne. Zasłużyła, żeby wygrać ten mecz, ale ja również byłam bliska zwycięstwa. Miałam wiele szans, żeby ją przełamać i przejąć kontrolę, ale nie potrafiłam.”

Triumfatorka French Open 2018 zauważyła, że Barty była lepiej przygotowana do tego starcia: „Grała dzisiaj porządny tenis, zawsze gra dobrze przeciwko mnie. Wszystkie spotkania były ciężkie. Dzisiaj była trochę lepsza ode mnie, ponieważ rozegrała 10 pojedynków więcej ode mnie w tym roku, więc była lepiej przygotowana.”

Simona odniosła się także do kontuzji, która wykluczyła ją z końcówki ubiegłego sezonu: „Nie czuję bólu i to jest super. To dobry znak. Teraz odpocznę i zobaczę jak się będę czuła jutro rano, bo to jest bardzo ważne.”

Halep nie wie czego się spodziewać podczas Australian Open 2019: „Cieżko stwierdzić czy bez rozegranych pojedynków, bez dobrego przygotowania, zajdę daleko w Melbourne. Pojadę tam i postaram się grać lepiej niż dzisiaj i zobaczymy.”

gondar 2019-01-09 17:20:09
TRANSMISJE
26.06, 12:00 TVP Sport Nature Valley International
26.06, 16:00 TVP Sport Nature Valley International
26.06, 23:40 TVP Sport Nature Valley International
27.06, 12:00 Polsat Sport Extra Nature Valley International
27.06, 12:00 TVP Sport Nature Valley International
27.06, 16:00 Polsat Sport Extra Nature Valley International