AO: Majchrzak zagra z Nishikorim

AO: Majchrzak zagra z Nishikorim

Kamil zadebiutuje w imprezie wielkoszlemowej w turnieju głównym.


Ten tydzień bez wątpienia będzie niezapomniany dla Kamila Majchrzaka. 22-latek z Piotrkowa Trybunalskiego w czwartek wywalczył sobie awans do turnieju głównego Australian Open 2019. Dla Polaka będzie to debiut w drabince głównej w tak prestiżowej imprezie.

Jego ostatnim przeciwnikiem w kwalifikacjach był sklasyfikowany na 150. lokacie w rankingu ATP Mats Moraing. Nasz reprezentant potrzebował zaledwie 57 minut, żeby pokonać starszego o 4 lata Niemca w 2 setach 6/3, 6/2. Było to pierwsze starcie tych zawodników.

Przed Majchrzakiem teraz trudne zadanie. O drugą rundę australijskich zmagań Kamil zagra z rozstawionym z numerem 8 Kei Nishikorim. Japończyk bardzo dobrze rozpoczął obecny sezon. Przed przyjazdem do Melbourne okazał się niepokonany w Brisbane International.

Jeśli Kamil i Hubert wygraliby swoje pierwsze konfrontacje to w drugiej rundzie zagraliby przeciwko sobie. Polscy fani mają dużo powodów do zadowolenia. W Australian Open 2019 w turnieju singlowym zobaczymy aż czwórkę Polaków. Reprezentować nas będą: Magda Linette, Iga Świątek, Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz.

gondar 2019-01-11 10:10:38
TRANSMISJE