Hubert Hurkacz niepokonany w Canberze

Hubert Hurkacz niepokonany w Canberze

Dzięki wygranej Polak awansuje na 76. miejsce w rankingu ATP.


W drodze do ostatniego meczu w Australii nasz reprezentant pokonał Chuna Hsina Tsenga, Taka Khunna Wanga, Tristana Lamasine i Jiriego Vesely’ego. Turniejowa 2 w tych meczach nie straciła ani jednego seta. W finale East Hotel Canberra Challenger (łączna pula nagród $54,160) rywalem Polaka był Ilya Ivashka.

Panowie niedawno rywalizowali ze sobą. Ich ostatnie starcie miało miejsce na samym początku sezonu podczas Tata Open Maharashtra (łączna pula nagród $589,680), gdzie w pierwszej rundzie Białorusin wygrał z Hubertem 6/7 (9), 6/2, 6/3. Jednak tym razem mocniejszy okazał się 21-letni wrocławianin.

Spotkanie było bardzo zacięte. W pierwszych dwóch setach obaj tenisiści prezentowali tenis na wysokim na poziomie. Otwierającą partia padła łupem Polaka, ale w kolejnej 94. rakieta świata zrewanżowała się i odrobiła straty. W decydującej odsłonie lepszy był Hubert Hurkacz, który przejął kontrolę nad przebiegiem zmierzenia. W trzecim secie oddał swojemu rywalowi zaledwie dwa gemy. Jednocześnie Polak odniósł zwycięstwo 4/6, 6/4, 6/2.

Hubert Hurkacz wygrał trzeci turniej rangi ATP Challenger w swojej karierze. Dzięki temu zwycięstwu Polak awansuje na 76. miejsce w rankingu ATP. Następną imprezą, w której zobaczymy polskiego zawodnika w akcji, będzie Australian Open. W pierwszej rundzie w Melbourne Hurkacz zmierzy się z 69. w światowej klasyfikacji Ivo Karlovicem.

karo 2019-01-12 11:56:11
TRANSMISJE