Majchrzak: Nie potrafiłem utrzymać rakiety

Kamil prowadził 2:0 w setach w meczu pierwszej rundy Australian Open.

Kamil Majchrzak pierwsze dwie odsłony w starciu pierwszej rundy przeciwko Kei Nishikoriemu grał fenomenalnie. Nasz reprezentant dobrze czuł się na korcie i nie miał problemów z grą przeciwko dużo bardziej doświadczonemu Japończykowi dzięki czemu wyszedł na prowadzenie 2:0 w setach.

Niestety, 23-latek z Piotrkowa Trybunalskiego z powodu skurczy w piątym secie poddał tę konfrontację. Polak w wywiadzie udzielonym po meczu powiedział, że było mu bardzo ciężko:

„Na początku trzeciego seta poczułem, że coś jest nie tak. Nie mogłem nawet zgiąć palca. Chciałem złapać rakietę i nie byłem w stanie, tak mi zesztywniał. Nie potrafiłem utrzymać rakiety, żeby zaserwować. Tak wszystko się zaczęło.

Wierzyłem, że przejdzie. Prowadziłem 2:0 w setach. Byłoby głupio, czułbym żal, gdybym nagle zszedł. Trzecią partię od razu spisałem na straty, wiedziałem, jak będzie.

Wierzyłem, że w czwartym pójdzie lepiej. Nie poszło, nic nie przyniosło efektu. W piątym secie, kiedy przegrywałem 0:3 z podwójnym przełamaniem, w tym momencie to przestało mieć sens. Nie chciałem już męczyć publiczności i siebie.”