Shapovalov urwał seta Djokovicowi

Denis Shapovalov musiał mimo wszystko uznać wyższość Novaka.

Novak Djokovic w tym sezonie będzie starał się zdobyć już siódmy tytuł Australian Open. Lider światowej klasyfikacji w trzeciej rundzie zmierzył się z 12 lat młodszym Denisem Shapovalovem. Pierwsze dwie partie sprawnie zapisał na swoim koncie rozstawiony z najwyższym numerem Serb.

Nole był regularniejszy, a Kanadyjczyk wyrzucał na aut za dużo piłek, przez co nie mógł zagrozić Djokovicowi i po godzinie i 12 minutach było 2:0 w setach dla 31-latka z Belgradu. W trzeciej partii 19-latek wykorzystał swoje szanse. Shapovalov co prawda raz stracił własnego gema.

Mimo wszystko sam wypracował o jedno przełamanie więcej, dzięki któremu zmniejszył prowadzenie czternastokrotnego zwycięzcy rozgrywek wielkoszlemowych na 1:2 w setach. W czwartej odsłonie Denis już nie istniał. Zupełnie opadł z sił i nie udało mu się ugrać ani jednego gema.

Po 2 godzinach i 23 minutach Djokovic wyeliminował nastolatka z Australian Open 6/3, 6/4, 4/6, 6/0. W trzeciej partii pomimo początkowego prowadzenia Novaka dochodziło do jego sprzeczek z sędzią. Teraz 31-latek spotka się na korcie z Daniilem Medvedevem [15]. 22-latek z Moskwy odniósł kolejny triumf bez straty seta.

Zagrozić nie dał mu rady David Goffin [21]. Belg przegrał starcie trzeciej rundy 2/6, 6/7 (3), 3/6.