Świątek i Kubot słabsi od Krejcikovej i Rama

Barbora i Rajeev pokonali naszych reprezentantów w drugiej rundzie.

We wtorek Iga Świątek [WC] i Łukasz Kubot [WC] o wejście do ćwierćfinału Australian Open zagrali z rozstawionymi z numerem 3 Barborą Krejcikovą i Rajeevem Ramem. Niestety, nasi reprezentanci okazali się ciut słabsi od czesko-amerykańskiego duetu.

Iga i Łukasz starali się grać agresywnie, wygrywali bezpośrednio sporo piłek i urwali seta Barborze i Rajeevowi. W super tie-breaku Czeszka i Amerykanin sprawnie wypracowali sobie wysoką przewagę 5-0, której Świątek i Kubot nie zdołali odrobić.

Po godzinie i trzynastu minutach Iga i Łukasz przegrali ten pojedynek 3/6, 6/4, 5-10. Za udział w Australian Open 2019 w grze mieszanej Polacy otrzymają 11,500 dolarów australijskich. Dla Igi był to debiut w turnieju wielkoszlemowym.

Tymczasem 36-latek z Bolesławca w środę z Horacio Zeballosem powalczy o półfinał australijskich zmagań. Przeciwnikami polsko-argentyńskiej pary będą Ryan Harrison i Sam Querrey. Konfrontacja zaplanowana jest na godzinę 01:00.