Davis Cup: Polska zdegradowna

Davis Cup: Polska zdegradowna

Polska znalazła się w Grupie III Strefy Euroafrykańskiej.


Polacy w ubiegłym roku, dzięki zwycięstwom nad Słowenią, Zimbabwe i Rumunią, wywalczyli awans do Grupy I Strefy Euroafrykańskiej. Niestety, na skutek reformy w zmaganiach o Puchar Davisa zostaliśmy zdegradowani aż o dwa szczeble rozgrywkowe.

Międzynarodowa Federacja Tenisowa w porozumieniu z Gerardem Pique i firmą Kosmos zdecydowała się zrobić finał, w którym będzie uczestniczyło osiemnaście państw. Pozostałe kraje będą rywalizować na szczeblu kontynentalnym.

Drużyny zostały przypisane do danych szczebli na podstawie miejsca zajmowanego w rankingu narodów. Tutaj warto wspomnieć, że Biało-Czerwonym zostało odebrane z tej klasyfikacji 2000 punktów, po tym jak zostali ukarani za ułożenie w 2016 roku zbyt szybkiej nawierzchni w Ergo Arena podczas konfrontacji z Argentyną, które i tak przegrali.

Obecnie jesteśmy notowani na 69. lokacie i przez to znaleźliśmy się w Grupie III Strefy Euroafrykańskiej. Oznacza to, że będziemy grali „na wyjeździe” albo będziemy organizować turniej dla kilku lub kilkunastu zespołów.

gondar 2019-02-04 21:37:58
TRANSMISJE