Szybka przygoda Wawrinki z Sofia Open

Szybka przygoda Wawrinki z Sofia Open

Stan żegna się z bułgarskimi zmaganiami już w pierwszej rundzie.


Sklasyfikowany obecnie na 57. lokacie w rankingu ATP Stan Wawrinka nie powtórzy wyniku z ubiegłorocznej edycji Sofia Open (pula nagród €586,140). Szwajcar w 2018 doszedł w stolicy Bułgarii do półfinału, a teraz nie zdołał wygrać ani jednego spotkania.

33-latek z Lozanny dobrze rozpoczął pojedynek przeciwko Mariusowi Copilowi. Stan wygrał po dwudziestu trzech minutach otwierającą partię 6/3. Następna odsłona była bardzo wyrównana i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W nim 28-latek wykorzystał już pierwszą szansę na remis w setach na po 1.

Rumun poszedł za ciosem i jego łupem padła także decydująca odsłona. Po niecałych dwóch godzinach Marius pokonał Wawrinkę 3/6, 7/6 (5), 6/4. Była to trzecia konfrontacja tych panów, ale dopiero pierwszy triumf Mariusa nad Stanem. Trzykrotny zwycięzca imprez wielkoszlemowych cały czas odbudowuje swój ranking po przebytej kontuzji kolana.

Za ten występ dostanie €5,285. Teraz Wawrinka ma w planach udział w Abierto Mexicano Telcel. Tymczasem Rumun o ćwierćfinał zagra z  Fernando Verdasco [6] bądź Alexandarem Lazarovem [Q]. Tego dnia w drugiej rundzie znalazł się także Matt Ebden. Australijczykowi sporo problemów sprawił trzeci junior świata, Adrian Andreev.

Jeszcze nie notowany w światowym rankingu Bułgar [WC] uległ dopiero po ponad dwóch godzinach 31-latkowi w pierwszej rundzie 3/6, 6/4, 6/7 (5). Rozstawiony w Sofii z numerem 4 Roberto Bautista Agut będzie kolejnym przeciwnikiem reprezentanta Australii.

gondar 2019-02-04 22:08:02
TRANSMISJE