Hurkacz poza Open Sud de France

Hurkacz poza Open Sud de France

Ernests Gulbis był przeciwnikiem naszego reprezentanta w pierwszej rundzie.


Hubert Hurkacz już w pierwszej rundzie Open Sud de France (suma nagród €586,140) trafił na bardzo wymagającego przeciwnika. We wtorek po drugiej stronie siatki stanął bowiem Ernests Gulbis. Łotysz miał niezłą końcówkę ubiegłego sezonu.

Dzięki lepszy rezultatom udało mu się powrócić do TOP 100. Nasz reprezentant w odsłonie otwierającej ten pojedynek jako pierwszy miał szansę na zdobycie gema przy podaniu starszego o 9 lat Gulbisa, ale nie zdołał jej wykorzystać. W piątym gemie 30-latek przełamał Polaka i po chwili odskoczył na 4/2.

Hubert zdołał co prawda odrobić straty, ale końcówka należała mimo wszystko do półfinalisty French Open 2014, który po 37 minutach wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach. W drugiej partii obydwaj zawodnicy mocno pilnowali własnych gemów i odsłona została zakończona w tie-breaku.

Niestety, Hurkacz nie wykorzystał w nim wypracowanej przewagi 4-1 i przegrał to spotkanie 4/6, 6/7 (5). Była to pierwsza konfrontacja tych tenisistów. Za debiut we francuskich zmaganiach z cyklu ATP World Tour 250 21-latek dostanie €5,285. Teraz Polak weźmie udział w kwalifikacjach do ABN AMRO World Tennis Tournament.

gondar 2019-02-05 13:51:44
TRANSMISJE