Montpellier: Podsumowanie drugiego dnia

Montpellier: Podsumowanie drugiego dnia

Zakończył się drugi dzień Open Sud de France (suma nagród €586,140).


Jako pierwszy w drugiej rundzie francuskich rozgrywek zameldował się we wtorek Antoine Hoang. Przebijający się od eliminacji 23-latek bardzo sprawnie rozprawił się Stevem Darcisem 6/1, 6/2. Belg korzystał w Open Sud de France z „zamrożonego” rankingu, a przed Francuzem teraz ciężkie starcie.

Jego następnym rywalem w walce o ćwierćfinał będzie Jeremy Chardy [6]. Dalej gra także inny reprezentant gospodarzy, Benoit Paire [8]. Notowany na 98. miejscu w rankingu ATP Evgeny Donskoy przegrał tego dnia z 29-latkiem 5/7, 4/6. Fani mogą być zadowoleni z takiego losu wydarzeń.

Paire w drugiej rundzie zmierzy się bowiem z Tomasem Berdychem. Finalista Wimbledonu 2010 w pierwszej rundzie pomimo problemów pokonał po ponad dwóch godzinach Matthiasa Bachingera [Q] w 3 partiach 5/7, 6/3, 6/3. Tomas i Benoit zmierzą się ze sobą po raz czwarty.

Francuskiemu tenisiście jeszcze nigdy nie udało się wygrać z bardziej utytułowanym Czechem. Po ciężkiej końcówce poprzedniego sezonu swój rytm gry odnajduje Filip Krajinovic. 26-letni Serb odniósł piąte zwycięstwo w tym roku po tym jak wyeliminował z turnieju Nicolasa Mahuta [Q] 7/6 (7), 6/4.

Triumfator Australian Open 2019 w grze deblowej nie wykorzystał w otwierającej odsłonie piłki setowej. Lepiej poszło partnerowi Mahuta, z którym wspólnie zdobyli tytuł australijskich zmagań. Pierre-Hugues Herbert [7] wygrał z Denisem Kudlą 6/2, 6/1.

gondar 2019-02-05 21:58:41
TRANSMISJE