Van Cleemput nowym trenerem Halep

Van Cleemput nowym trenerem Halep

Thierry dołączy do sztabu szkoleniowego byłej liderki rankingu WTA.


Darren Cahill i Simona Halep tworzyli bardzo znany duet w tourze WTA. Pod okiem Australijczyka Rumunka wspięła się na najwyższą pozycję w światowym rankingu, oraz zdobyła pierwszy wielkoszlemowy tytuł.

W wielu wywiadach 27-latka zawsze podkreślała, że bardzo ceni pracę z Darrenem i chciałaby, żeby był jej trenerem do końca kariery. 53-latek pod koniec ubiegłego roku zdecydował jednak, że powinien więcej czasu poświęcać rodzinie i odszedł z teamu Simony.

Triumfatorka French Open 2018 zdecydowała się na start w Australian Open 2019 bez trenera, gdzie doszła do czwartej rundy. Zatrzymała ją w niej Serena Williams. Jak się okazało w poniedziałek Halep znalazła już kogoś na miejsca Cahilla.

Od teraz jej szkoleniowcem będzie Thierry Van Cleemput. Belg wcześniej współpracował z Davidem Goffin. W ten weekend była liderka rankingu WTA zagra w Pucharze Federacji, a następnie weźmie udział w Doha Qatar Total Open i Dubai Duty Free Tennis Championships.

Tam będzie jej już towarzyszył nowy trener. Przed Rumunkami ciężkie zadanie, ponieważ w pierwszej rundzie Fed Cup zmierzą się w czeskiej Ostrawie z zawsze mocnymi Czeszkami.

gondar 2019-02-05 10:32:39
TRANSMISJE
17.02, 15:30 Polsat Sport Extra ABN AMRO World Tennis Tournament
17.02, 19:00 Polsat Sport News ABN AMRO World Tennis Tournament