Wozniacki: Aga była zawodniczką klasy światowej

Wozniacki: Aga była zawodniczką klasy światowej

Piotr udzielił wywiadu Dominikowi Senkowskiemu.


We wtorek na portalu sport.pl ukazał się wywiad z Piotrem Woźniackim przeprowadzony przez Dominika Senkowskiego. Tata i trener Caroline zdradził dlaczego jego córka zrezygnowała ze startu w rozgrywkach Pucharu Federacji:

„Zadecydowały jej problemy zdrowotne (Caro cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów – przyp. red.). Caroline jest w tym momencie gotowa do gry na 50%. To zbyt mało, by mogła poważnie potraktować zawody Fed Cup. Dlatego musiała się wycofać. Zwłaszcza jak reprezentujesz kraj, to chcesz być przygotowanym na 100%. Niestety obecnie nie było to możliwe.”

Absencja może zaważyć na starcie Dunki polskiego pochodzenia w Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się w 2020 roku w Tokio: „Mamy świadomość tego ryzyka, ale z drugiej strony nie wiemy, jak ten sezon się ułoży. Nie wiemy, jak długo Caroline będzie mogła grać w tenisa. Jesteśmy w nowej sytuacji, z chorobą, która została zdiagnozowana w zeszłym roku. Na razie podchodzimy do tego tak, że cieszymy się, że córka wstaje na następny dzień i może trenować.”

Piotr nie przejmuje się bardzo przegraną byłej liderki rankingu WTA z Marią Sharapovą w trzeciej rundzie Australian Open 2019: „Zawsze tłumaczę to tak, że gdy Caroline przegrała mecz, to przegrała go z rywalką, która była lepsza w tym dniu. Nigdy nie zasłaniamy się tym, że ktoś miał złamaną nogę, bolała go głowa czy miał inne problemy. Przegraliśmy z dziewczyną, która w tamtym spotkaniu zagrała po prostu lepiej.”

Tata Caro został również zapytany o to czy według niego Agnieszka Radwańska była w Polsce niedoceniona: „Nie wiem czy niedoceniana, ale jest u nas w Polsce taki mechanizm, że szybko się przyzwyczajamy do dobrego i zapominamy o tym, co było kilka dni wcześniej, zwłaszcza w sporcie. Myślę, że Iśka osiągnęła naprawdę bardzo dużo i to historia oceni jej karierę.”

Powiedział również kilka słów o końcu kariery finalistki Wimbledonu 2012: „Spodziewałem się tego, ale równocześnie byłem trochę zaskoczony. Moje dziecko też gra w tenisa i wiem, ile to Iśkę kosztowało poświęcenia, ciężkiej codziennej pracy, dyscypliny itd. Dodatkowo ona miała już od dłuższego czasu problemy zdrowotne i czasami przy kolacji dawała delikatnie do zrozumienia, jak dużo ją to kosztuje. Walczyła jak mogła, ale te kontuzje nie dawały jej spokoju.”

Cały wywiad z Piotrem Woźniackim przeczytacie TUTAJ.

gondar 2019-02-05 21:25:51
TRANSMISJE
25.08, 03:00 Eurosport 2 US Open
25.08, 05:00 Eurosport 1 French Open
25.08, 07:00 Eurosport 2 US Open
25.08, 08:30 Eurosport 1 French Open
25.08, 09:30 Eurosport 1 US Open
25.08, 20:50 Eurosport 1 US Open