Tomasz Świątek: Będzie dosyć duża presja na niej

Tomasz Świątek: Będzie dosyć duża presja na niej

Tata Igi Świątek udzielił wywiadu Dominikowi Senkowskiemu.


Tomasz Świątek w wywiadzie udzielonym dla sport.pl powiedział, że jego córka niepotrzebnie jest porównywana do Agnieszki Radwańskiej: „Myślę, że niesłusznie. Każdy by chciał widzieć w Idze następczynię Radwańskiej, ale umówmy się, że Iga jest dopiero na początku tej drogi. Dużo wody musi jeszcze w Wiśle upłynąć, by osiągnęła przynajmniej w części tyle, ile Agnieszka. Na razie trzeba dać Idze szansę, by się ogrywała i obyła z zawodowym tenisem. Można będzie taką miarę przykładać do niej dopiero za kilka lat.”

Tata 17-latki z Warszawy zdradził także, że Iga pogodziła się już z tą sytuacją: „Ona już się pogodziła i nie walczy z tym. Nie bardzo jest jak porównywać Igę i Agnieszkę, bo choć obie wygrały juniorski Wimbledon, to impreza ta nie liczy się w seniorskiej rywalizacji. Dopiero czas pokaże, jak rozwinie się kariera Igi.”

Iga jako druga rakieta w Polsce może odczuwać lekką presję w trakcie zmagań Pucharu Federacji: „Na pewno będzie dosyć duża presja na niej, ale nie z powodu samego występu w reprezentacji, ale dlatego, że turniej rozgrywany jest w Polsce. Mam nadzieję, że sobie poradzi.  Będzie czuła ciężar gry przed własną publicznością. Zresztą ten środowy mecz z Rosją będzie dla naszych dziewczyn bardzo trudny. To rywalki będą faworytkami, bez względu na to, która z Rosjanek ostatecznie wystąpi. Rankingowo i mentalnie są mocniejsze. Pozostaje wierzyć w miłą niespodziankę z naszej strony.”

Cały wywiad możecie przeczytać TUTAJ.

gondar 2019-02-06 12:41:16
TRANSMISJE
25.08, 03:00 Eurosport 2 US Open
25.08, 05:00 Eurosport 1 French Open
25.08, 07:00 Eurosport 2 US Open
25.08, 08:30 Eurosport 1 French Open
25.08, 09:30 Eurosport 1 US Open
25.08, 20:50 Eurosport 1 US Open