Fed Cup: Polska- Dania 1:0

Iga Świątek pokonała Clarę Tauson w 2 setach 6/3, 7/6 (7).

W środowym starciu przeciwko Rosji reprezentantki Polski zdołały zdobyć jeden punkt. Dwa dni później Polki o kolejne punkty walczyły z Dunkami. Jako pierwsza na kort w Zielonej Górze wyszła Iga Świątek. 17-latka stanęła przed trudnym zadaniem, bowiem jej przeciwniczką była zwyciężczyni juniorskiej edycji Australian Open 2019, Clara Tauson.

W partii otwierającej ten pojedynek Iga nie miała większych trudności z grą przeciwko rok młodszej Clarze. Po 31 minutach Świątek wypracowała sobie prowadzenie 1:0 w setach. Druga odsłona nie układała się pomyśli zwyciężczyni juniorskiego Wimbledonu 2018. Tauson rozkręciła się i odskoczyła na 4/1.

Polce na szczęście udało się odrobić starty i doprowadzić do wyrównania na po 4. Końcówka tej odsłony była bardzo wyrównana. Dzięki nastolatkom byliśmy świadkami kilku naprawdę interesujących wymian. Do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break, w którym Iga musiała bronić 3 piłki setowe. Mimo wszystko wygrała tę konfrontację w 2 setach 6/3, 7/6 (7).

Teraz o drugi punkt zagra Magda Linette z notowaną na 669. pozycji w rankingu WTA Karen Barritzą. Jeśli naszym reprezentantkom uda się wygrać z Danią to utrzymają się w Grupie I Strefy Euro-Afrykańskiej.