Fed Cup: Polska- Dania 2:0

Fed Cup: Polska- Dania 2:0

26-letnia Karen Barritza była przeciwniczką naszej reprezentantki.


Jako drugie na kort w Zielonej Górze wyszły Magda Linette i Karen Barritza. Rówieśniczki zmierzyły się przeciwko sobie po raz drugi. Poprzednim razem tenisistki rozegrały spotkanie w 2008 roku w Katowicach. Wtedy mecz padł łupem 26-latki z Poznania.

Kariera Polki od tamtej pory rozwinęła się zdecydowanie lepiej niż kariera Dunki, która najwyżej wspięła się w rankingu WTA na 396. lokatę w 2017 roku. Tymczasem nasza reprezentantka była już 55. rakietą świata. Linette w otwierającej odsłonie raz straciła własnego gema, ale sama zdobyła przewagę dwóch przełamań więcej.

Zasłużenie po 35 minutach Magda zapisała na swoim koncie pierwszą partię. Początek drugiej odsłony był bardzo zacięty. Zawodniczki mocno walczyły o każdy punkt, ale ostatecznie to Linette w kluczowych momentach dociskała Dunkę i to jej łupem padały najważniejsze punkty.

Polka pokonała Karen w 2 setach 6/2, 6/2 i zdobyła drugi punkt dla naszej drużyny. O ostatni punkt mają teraz zagrać Alicja Rosolska w parze z Mają Chwalińską przeciwko Marii Jespersen i Hannah Viller Moller. Wygrana nad Danią oznacza, że utrzymamy się w Grupie I Strefy Euro-Afrykańskiej.

gondar 2019-02-08 19:34:55
TRANSMISJE