Fognini poza Cordoba Open

Rozstawiony z numerem 1 Fabio nie wygrał w Cordobie ani jednego pojedynku.

Fabio Fognini jako najwyżej rozstawiony tenisista w Cordobie w pierwszej rundzie miał wolny los. Na kort wyszedł dopiero w czwartek. Jego przeciwnikiem w drugiej rundzie był sklasyfikowany na 65. pozycji w rankingu ATP Ajlaz Bedene. Faworytem w tym starciu był oczywiście Włoch.

Fabio miał świetny bilans w wygranych konfrontacjach z Aljazem 8-0. Tym razem mocniejszy okazał się jednak Bedene. 29-latek potrzebował tylko 70 minut, żeby pewnie pokonać 2 lata starszego Fogniniego 6/1, 6/4. Już o o półfinał Ajlaz powalczy z Pablo Cuevasem, który był tego dnia mocniejszy od Malka Jaziriego.

W Cordoba Open nie ma już także turniejowej „2” Marco Cecchinato. Inny reprezentant Włoch uległ młodemu Jaume Munarowi w 3 setach 3/6, 6/3, 1/6. 21-latek w ćwierćfinale zmierzy się z Federico Delbonisem, który zatrzymał w drugiej rundzie Roberto Carballesa Baenę 6/7 (3), 6/2, 6/2.

Lepiej poradzili sobie dwaj inni rozstawieni zawodnicy. Diego Schwartzman [3] i Guido Pella [8] po planie zapisali na swoich kontach zwycięstwa. Diego wygrał w drugiej rundzie z Alessandro Giannessim [Q] 6/7 (4), 6/3, 6/0, a Guido z Albertem Ramosem-Vinolasem 6/4, 7/6 (4). Argentyńczycy spotkają się w ćwierćfinale.

Do tej pory w wygranych pojedynkach jest remis 1-1. Ćwierćfinały Cordoba Open rozpoczną się w piątek o godzinie 19:30 czasu polskiego.