Cordoba: Cuevas rozegrał 2 spotkania

Z powodu złych warunków atmosferycznych Pablo wychodził na kort 2 razy.

Przerwa spowodowana złymi warunkami atmosferycznymi dobrze podziałała na notowanego na 92. miejscu w rankingu ATP Pablo Cuevasa. 33-latek przegrywał w starciu z Aljazem 1/3, 30:15, kiedy spotkanie zostało przerwane. Następnego dnia Urugwajczyk najpierw odzyskał straty.

Po czym zapisał na swoim koncie pierwsze seta, a później docisnął 29-latka także w drugiej partii. Pablo wygrał ćwierćfinałową konfrontację przeciwko Bedene w 2 partiach 7/6 (2), 6/1. To nie był ostatni mecz Cuevasa tego dnia. Jego kolejnym rywalem był rozstawiony z numerem 8 Guido Pella.

Półfinał Cordoba Open 2019 padł łupem wyżej klasyfikowanego reprezentanta gospodarzy, który pokonał Cuevasa w 3 odsłonach 6/1, 3/6, 6/3. W finale argentyńskich zmagań Guido spotka się z Juanem Ignacio Londero [WC]. 25-latek niespodziewanie nie dał żadnych szans na awans Federico Delbonisowi.

Juan Ignacio oddał Federicowi zaledwie jednego gema i bardzo pewnie rozprawił się z nim 6/1, 6/0. Pella i Londero jeszcze nigdy nie grali przeciwko sobie. Argentyński finał zaplanowany jest na niedzielę na godzinę 23:00 czasu polskiego.