Montpellier: Francuski finał

Montpellier: Francuski finał

Francuscy fani mają powody do zadowolenia.


Jako pierwszy miejsce w niedzielnym finale Open Sud de France wywalczył w sobotę rozstawiony z numerem 7 Pierre-Hugues Herbert. 27-letni Francuz potrzebował godziny i 35 minut, żeby wygrać z notowanym na 79. miejscu w rankingu ATP Tomasem Berdychem 6/2, 7/5.

Było to trzecie starcie tych panów i drugie zwycięstwo Herberta nad Berdychem. Dla Czecha był to drugi tegoroczny półfinał. Za udział we francuskich zmaganiach (ATP World Tour 250) dostanie €26,990 i 90 punktów, dzięki którym w poniedziałek awansuje do TOP 60.

Tymczasem Pierre-Hugues o tytuł zagra z Jo-Wilfriedem Tsongą [WC]. Starszy z Francuzów w półfinale pewnie rozprawił się z Radu Albotem 6/1, 6/3. Wydaję się, że powracający do rywalizacji po przebytej kontuzji Jo-Wilfried odnalazł swój rytm gry. Pierre-Hugues i Jo-Wilfired spotkają się na korcie po raz trzeci.

Triumfatorowi Australian Open 2019 w grze podwójnej jeszcze nigdy nie udało się pokonać Tsongi. Finał Open Su de France zaplanowany jest na godzinę 14:30. W ubiegłym sezonie tytuł tych zmagań wywalczył Lucas Pouille, który przygodę z tą edycją zakończył na drugiej rundzie.

gondar 2019-02-10 11:46:16
TRANSMISJE