Czwarty tytuł Daniila Medvedeva

Czwarty tytuł Daniila Medvedeva

22-latek z Moskwy zdobył tytuł Sofia Open.


Notowany na 16. miejscu w rankingu ATP Daniil Medvedev początek tego sezonu może zaliczyć do bardzo udanych. 22-latek najpierw doszedł do finału Brisbane International, potem zadebiutował w czwartej rundzie w imprezie wielkoszlemowej, a w minioną niedzielę zdobył czwarty tytuł.

W finale Sofia Open (pula nagród €586,140) Rosjanin zmierzył się z Martonem Fucsovicsem. Daniil potrzebował godziny i 22 minut, żeby pokonać starszego o 5 lat reprezentanta Węgier w 2 partiach 6/4, 6/3. Po zwycięstwie nad 27-latkiem Medvedev nie krył zadowolenia:

„Byłem zdenerwowany i odczuwałem presję, dlatego jestem naprawdę szczęśliwy, że udało mi się zdobyć tytuł. Marton grał dobrze i zagrał kilka naprawdę świetnych uderzeń, więc musiałem być obecny w każdej chwili meczu i to właśnie zrobiłem.”

Rosjanin ma świetny bilans w wygranych starciach w tym sezonie 11-2. Tymczasem pomimo przegranej Marton może być zadowolony z tego rezultatu, ponieważ dzięki wywalczonym punktom powrócił od poniedziałku do pierwszej czterdziestki w rankingu ATP. Został 38. rakietą świata.

gondar 2019-02-11 12:12:55
TRANSMISJE