Londero zdobył tytuł Cordoba Open

Londero zdobył tytuł Cordoba Open

Juan Ignacio wywalczył tytuł pierwszej edycji Cordoba Open.


Sklasyfikowany poza TOP 100 Juan Ignacio Londero dostał możliwość gry od razu w drabince głównej Cordoba Open (pula nagród $589,680) dzięki dzikiej karcie. 25-latek bardzo dobrze wykorzystał podarowaną mu szansę. Już w pierwszym starciu 25-latek wyeliminował rozstawionego z numerem 5 Nicolasa Jarry’ego.

Była to jego pierwsza wygrana w imprezie z cyklu ATP. Następnie poszedł za ciosem i wygrał z Lorenzo Sonego, później z Pedro Cachinem [Q], Federico Delbonisem i w ostatniej konfrontacji już o tytuł argentyńskich zmagań zmierzył się z turniejową „8” Guido Pellą.

Faworytem w argentyńskiej konfrontacji był oczywiście wyżej notowany Guido. Starszy z Argentyńczyków prowadził już wysoko w tym finale 6/3, 4/2. Juan Ignacio zdołał jednak odwrócić losy tego spotkania. Najpierw odzyskał straty i wyrównał wynik w setach na po 1, po czym jego łupem padła także decydująca partia.

Nieoczekiwanie Londero po dwóch godzinach i pięciu minutach pokonał Pellę 3/6, 7/5, 6/1. Panowie zagrali przeciwko sobie po raz czwarty, ale dopiero po raz pierwszy mocniejszy okazał się 25-latek, dla którego to pierwsze turniejowe zwycięstwo. W poniedziałek Juan Ignacio zasłużenie zadebiutował w pierwszej setce rankingu ATP.

gondar 2019-02-11 13:19:59
TRANSMISJE