Marsylia: Hurkacz słabszy od Tsitsipasa

Stefanos Tsitsipas był rywalem Huberta w drugiej rundzie.

W drugiej rundzie francuskich rozgrywek z cyklu ATP World Tour 250 Hubert Hurkacz zmierzył się w środę z rozstawionym z najwyższym numerem Stefanosem Tsitsipasem. Sklasyfikowany na 12. miejscu w rankingu ATP Grek wpracował sobie jednego break-pointa już w czwartym gemie.

Naszemu reprezentantowi na szczęście udało się obronić tę piłkę i tenisiści szli równo do wyniku na po 4. Półfinalista Australian Open 2019 pod koniec tej odsłony mimo wszystko docisnął 22-latka z Wrocławia i po 33 minutach odskoczył na prowadzenie 1:0 w setach. W drugiej partii pewniej swoje gemy znów zdobywał Stefanos.

Poważne problemy pojawiły się w szóstym gemie. Świetnie grający Tsitsipas wygrał gema przy podaniu Huberta bez straty punktu. Wtedy gra Polaka posypała się. Hurkacz nie zdołał już zdobyć ani jednego gema i przegrał ten mecz 4/6, 2/6. Była to druga konfrontacja tych tenisistów.

Pod koniec ubiegłego roku podczas Next Gen ATP Finals spotkanie też padło łupem Tsitsipasa. Miejsca jeszcze w drugiej rundzie Open 13 Provence (suma nagród€ 744,010) wywalczyli tego dnia Matthias Bachinger, Ugo Humbert, Gregoire Barrere, a w ćwierćfinale tak jak Stefanos znalazł się Mikhail Kukushkin.

31-latek niespodziewanie wygrał z młodszym o 12 lat Denisem Shapovalovem 6/4, 7/6 (4). Matthias Bachinger albo Sergiy Stakhovsky będzie przeciwnikiem 20-letniego Greka w walce o półfinał tego turnieju. Tymczasem Hubert za debiut w Open 13 Provence dostanie €11,245 i 20 punktów, dzięki którym przesunie się w światowej klasyfikacji w okolice 71. lokaty.