Djokovic: Chcę się skupić na dużych turniejach

Djokovic: Chcę się skupić na dużych turniejach

Nole chce poświęcać więcej czasu rodzinie.


Novak Djokovic tegoroczną edycję BNP Paribas Open rozpoczął od dwusetowego triumfu nad Bjornem Fratangelo [Q]. Po pojedynku lider rankingu ATP pochwalił grę Amerykanina z pierwszej partii.

„Mieliśmy bardzo zacięty pierwszy set. Miałem szczęście wygrać dzięki trzem bardzo dobrym podaniom. Muszę pogratulować Bjornowi tego, że przez dłuższą chwilę przejmował inicjatywę, był agresywny, szybko odbierał piłki i wygrywał w pierwszym secie wszystkie punkty z linii końcowej. W drugim secie byłem bardziej zrelaksowany.”

Na konferencji prasowej 31-latek z Belgradu zdradził, że będzie starał się znaleźć więcej czasu dla swojej rodziny i najważniejsze będą dla niego tylko największe rozgrywki.

„Chcę spędzać więcej czasu z moją rodziną, na tym etapie mojej kariery chcę zachować równowagę między tymi obiema rzeczami. Moim priorytetem nie mogą być tylko moje zainteresowania sportowe czy moja kariera. Muszę też myśleć o mojej żonie i moich dzieciach.

Chcę się skupić na dużych turniejach. Rozpocząłem sezon tak dobrze, jak to było możliwe. Teraz moim celem jest osiągnięcie dobrego wyniku w Indian Wells i Miami, a potem zobaczymy. Mieszkam w Monako i myślę, że Monte Carlo również będzie pięknym miejscem do rywalizacji, choć zależy to od wielu rzeczy. Chciałbym też być w Madrycie, Rzymie i oczywiście na Rolandzie Garrosie. Wszystko zależy od tego, jak potoczy się sezon. Od tego, czy osiągnę oczekiwane rezultaty i czy potrzebuję mieć w nogach więcej spotkań.”

gondar 2019-03-10 14:23:34
TRANSMISJE
19.05, 16:00 Polsat Sport Internazionali BNL d'Italia
20.05, 03:00 Eurosport 1 French Open
20.05, 04:00 Eurosport 2 French Open
20.05, 04:25 TVP Sport Internazionali BNL d'Italia
20.05, 06:30 Eurosport 2 French Open
20.05, 07:30 Eurosport 1 French Open