Osaka: W Indian Wells czuję się jak w domu

Osaka: W Indian Wells czuję się jak w domu

Naomi kontynuuje drogę po obronę tytułu BNP Paribas Open.


Naomi Osaka w trzeciej rundzie BNP Paribas Open (pula nagród $9,035,428) rozprawiła się z Danielle Collins [25] 6/4, 6/2. Obrończyni tytułu zdradziła na konferencji prasowej, że jest bardzo zadowolona z tego zwycięstwa:

Jestem bardzo zadowolona z tego zwycięstwa. W pierwszym secie myślę, że nie grałam na moim najlepszym poziomie i mogę nawet powiedzieć, że grałam trochę za płasko. Nie czułam, że poruszam się dobrze po korcie. Pomimo przerwy w środku seta, myślę, że cierpiałam w pewnych momentach podczas serwisu. Kiedy udało mi się ustawić, uspokoiłam się i zaczęłam grać na bardzo dobrym poziomie

Naomi wypowiedziała się również na temat swojej kolejnej przeciwniczki, Belindy Bencic. Japonka powiedziała: „W zeszłym roku grałam z nią w Pucharze Hopmana i przegrałam. Jest fantastyczną tenisistką i radzi sobie bardzo dobrze po powrocie do zdrowia i po skomplikowanej kontuzji. Będę musiała dać z siebie wszystko, jeśli chcę zwyciężyć, ponieważ naturalnie będzie starała się grać na swoim najwyższym poziomie, aby wygrać. Obie jesteśmy w tym samym wieku i wiem, że ludzie chcą nas zobaczyć. Myślę, że będzie to fajny mecz do oglądania, a kluczem do zwycięstwa będzie niepopełnianie zbyt wielu niewymuszonych błędów„.

Obrończyni tytułu bardzo dobrze czuję na kortach w Indian Wells. „Uwielbiam grać w tym turnieju i czuję się tu jak w domu. Słyszałam wielu tenisistów mówiących, że korty są nieco powolne, ale czuję, że sposób, w jaki gram, jest w idealnym stanie. Przyzwyczaiłam się do gry na korcie centralnym, grając tam wiele meczów w zeszłym roku i myślę, że ta znajomość przynosi mi pewne korzyści. Prawdą jest również, że jestem zawodniczką, która dobrze gra na korcie twardym. Być może jest to powód, dla którego wygrałam wiele spotkań w Indian Wells” – skomentowała turniej tegoroczna zwyciężczyni Australian Open.

gondar 2019-03-12 15:57:43
TRANSMISJE
19.05, 16:00 Polsat Sport Internazionali BNL d'Italia
20.05, 03:00 Eurosport 1 French Open
20.05, 04:00 Eurosport 2 French Open
20.05, 04:25 TVP Sport Internazionali BNL d'Italia
20.05, 06:30 Eurosport 2 French Open
20.05, 07:30 Eurosport 1 French Open