Federer: To kwestia czasu, kiedy wróci na szczyt

Federer: To kwestia czasu, kiedy wróci na szczyt

Roger w trzeciej rundzie szybko rozprawił się ze Stanem Wawrinką.


Roger podczas meczu trzeciej rundy BNP Paribas Open przeciwko Stanowi Wawrince imponował wysoką formą. Bardziej utytułowany ze Szwajcarów potrzebował tylko godziny, żeby pokonać Stana. Po meczu były lider rankingu ATP mimo wszystko skomplementował postawę 33-latka z Lozanny:

„Myślę, że mój plan dzisiaj zadziałał. Udało mi się trochę pomieszać grę, trochę pomógł mi serwis i byłem niebezpiecznym z głębi. Mogłem trochę przyspieszyć tempo Stana, zawsze staram się to robić, ale nie zawsze mi się to udaje. Myślę, że to był dla mnie świetny mecz. 

Myślę, że Stan ma już najlepszy poziom. Może brakuje mu trochę rytmu meczowego. Jak jesteś wyżej w rankingu, nie musisz spotykać się z najgroźniejszymi rywalami w pierwszych rundach, ale teraz jest tam gdzie jest. Grał brutalnie przeciwko Fucsovicsowi i to mogło go trochę kosztować. W zeszłym roku grał bardzo dobrze przeciwko mnie w Cincinnati. Myślę, że on również wie, że jest blisko swojego najlepszego poziomu. To kwestia czasu, kiedy wróci na szczyt.”

Federer nie może się doczekać części sezonu, w której rywalizacja będzie odbywała się na nawierzchni ziemnej:

„Zabawne jest to, że możesz grać z większą ilością kątów. Możesz bardziej otworzyć kort. Ludzie myślą, że ziemia jest bardzo powolną powierzchnią i tak kiedy pada, staje się strasznie powolna, ale kiedy jest dzień i jest ładna pogoda, można grać, serwować i zagrywać woleje łatwiej niż w nocy. Istnieje wiele sposobów na zdobywanie punktów na ziemi, co jest ekscytujące. Lubię mączkę, ponieważ jest to nawierzchnia, która łączy mnie z moim dzieciństwem. Dorastałem grając cały czas na ziemi.”

gondar 2019-03-13 18:33:42
TRANSMISJE
19.05, 16:00 Polsat Sport Internazionali BNL d'Italia
20.05, 03:00 Eurosport 1 French Open
20.05, 04:00 Eurosport 2 French Open
20.05, 04:25 TVP Sport Internazionali BNL d'Italia
20.05, 06:30 Eurosport 2 French Open
20.05, 07:30 Eurosport 1 French Open