Hurkacz ćwierćfinalistą BNP Paribas Open

Polak wygrał w czwartej rundzie z Denisem Shapovalovem 7/6 (3), 2/6, 6/3.

Notowany na 67. miejscu w rankingu ATP Hubert Hurkacz w czwartej rundzie BNP Paribas Open zmierzył się w środę z rozstawiony z numerem 24 Denisem Shapovalovem. W pierwszej partii obydwu panów nie zawodziło podanie, dzięki czemu bardzo sprawnie zdobywali własne gemy.

Jako pierwszy break-pointa wypracował sobie 19-latek z Tel Awiwu. Polakowi mimo wszystko udało się obronić tę piłkę i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break, w którym Hubert stracił tylko trzy punkty i po czterdziestu ośmiu minutach wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach.

Shapovalov niezrażony stratą seta odskoczył w drugiej partii na 2/0. Na szczęście, nasz reprezentant błyskawicznie odzyskał straty i szybko doprowadził do remisu na po dwa. Były to jednak dwa ostatnie gemy zdobyte przez 22-latka z Wrocławia. Denis rozkręcił się i wyrównał wynik w setach na po jeden.

Hurkacz powrócił po dłuższej przerwie pomiędzy odsłonami i od razu na otwarcie przełamał młodszego o 2 lata Kanadyjczyka. Ta przewaga wystarczyła mu, żeby po ponad dwóch godzinach pokonać Kandyjczyka 7/6 (3), 2/6, 6/3. Było to drugie starcie tych tenisistów. Poprzednim razem podczas juniorskiego Australian Open 2015 lepszy był Denis.

Roger Federer [4] albo Kyle Edmund będzie przeciwnikiem Polaka w ćwierćfinale amerykańskich zmagań z cyklu ATP World Masters 1000. Natomiast 19-letni Denis za udział w BNP Paribas Open (pula nagród $8,359,455) dostanie $91,205 i 90 punktów. To jego najlepszy wynik z tutejszych kortów.