Kohlschreiber: To coś bardzo wyjątkowego

Kohlschreiber: To coś bardzo wyjątkowego

Philipp po raz pierwszy w karierze pokonał lidera rankingu ATP.


Philipp Kohlschreiber był we wtorek sprawcą niemałej sensacji. Niemiec wyeliminował bowiem z BNP Paribas Open w trzeciej rundzie samego Novaka Djokovica. Dla 35-latka jest to pierwsze zwycięstwo nad liderem rankingu ATP:

„Nie podobała mi się przerwa na deszcz, ponieważ gra przy większej ilości ciepła, bardziej faworyzowała mój styl gry. To coś bardzo wyjątkowego móc wygrać z numerem 1. Niestety, turniej się nie skończył i jutro muszę rozegrać kolejny mecz. Teraz czas świętować z moim trenerem. Cały czas dostaję wiadomości.

Jestem kimś, kto musi pracować nad zwycięstwami. Może ludzie powiedzą, że mam wielki talent i oczywiście mogę robić wiele rzeczy, ale muszę pracować o każdy punkt. Nie jestem najwyższy i muszę walczyć o każdy punkt. Nie mam ani jednego kończącego uderzenia i pracuję w wielu aspektach, po każdej stronie kortu. Czynnik mentalny jest również bardzo ważny. Tak jak mówię, nie jest mi łatwo być konsekwentnym w trzech, czterech lub pięciu meczach z rzędu, ponieważ dużo rzeczy musi funkcjonować w tym samym czasie.

Nie lubię nie być w centrum uwagi. Jestem kimś bardzo spokojnym. Mogę iść ulicą i nawet jeśli jestem w McDonalds, rozpozna mnie tylko kilka osób. Roger i Rafa nie mogą powiedzieć tego samego. Mogę spokojnie cieszyć się życiem. Oczywiście, że chciałbym kiedyś wejść do TOP 10, ale jeśli nie mogę to jestem zadowolony z tego jak wygląda moje życie. Może ten turniej sprawi, że wszystko się dla mnie zmieni.”

gondar 2019-03-13 12:29:05
TRANSMISJE
19.05, 16:00 Polsat Sport Internazionali BNL d'Italia
20.05, 03:00 Eurosport 1 French Open
20.05, 04:00 Eurosport 2 French Open
20.05, 04:25 TVP Sport Internazionali BNL d'Italia
20.05, 06:30 Eurosport 2 French Open
20.05, 07:30 Eurosport 1 French Open