Hubert kończy przygodę z BNP Paribas Open

Roger Federer był rywalem Polaka w ćwierćfinale amerykańskich zmagań.

Notowany na 67. miejscu w rankingu ATP Hubert Hurkacz w ćwierćfinale BNP Paribas Open (pula nagród $9,314,875) spotkał się na korcie z rozstawionym z numerem 4 Rogerem Federerem. Nasz reprezentant bardzo dobrze rozpoczął pojedynek z dużo bardziej utytułowanym rywalem.

Polak grał pewnie, nie miał problemu z grą przeciwko wielokrotnemu triumfatorowi rozgrywek wielkoszlemowych i panowie szli równo do wyniku na po 2. W piątym gemie 37-latek z Bazylei wykorzystał już pierwszego wypracowanego break-pointa i po chwili odskoczył na 4/2.

Hubert pomimo dobrej postawy nie zdołał odzyskać straty przełamania i po 29 minutach to były lider rankingu ATP wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach. W trzecim gemie w drugiej partii Federer po raz drugi wygrał gema przy podaniu Huberta. Polak cały czas nawiązywał walkę z Rogerem, ale jego doświadczenie tym razem wygrało.

Szwajcar po 73 minutach zakończył tę konfrontację w 2 partiach 6/4, 6/4. Za świetny debiut w BNP Paribas Open 22-latek z Wrocławia otrzyma $182,000 i 180 punktów, dzięki którym mocno przybliży się od poniedziałku do TOP 50.

Natomiast następnym przeciwnikiem Szwajcara będzie Rafael Nadal [2] albo Karen Khachanov [12]. Mecz tych zawodników zaplanowany jest na 21:30. Roger jest pięciokrotnym zwycięzcą tych zmagań.