Znamy półfinalistki BNP Paribas Open

Angelique Kerber i Belinda Bencic powalczą o finał BNP Paribas Open.

Belinda Bencic [23] podtrzymuje znakomitą passę. Po zwycięstwie w Dubaju reprezentantka Szwajcarii wybrała się do Indian Wells i nadal imponuje wysoką formą. 22-latka z Flawil w czwartek awansowała już do półfinału BNP Paribas Open. W ćwierćfinale stoczyła zacięty bój ze swoją przyjaciółką, Karoliną Pliskovą.

Belinda potrzebowała ponad dwóch godzin, żeby rozprawić się z finalistką US Open 2016 w 3 setach 6/3, 4/6, 6/3. Za występ Karolina dostanie $182,000 i 185 punktów. Najlepszym rezultatem Czeszki z tych kortów pozostają 2 półfinały z 2016 i 2017 roku. Tymczasem Bencic stanie przed kolejnym trudnym zadaniem.

Jej przeciwniczką w półfinale będzie bowiem Angelique Kerber [8]. Trzykrotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych wygrała tego dnia ciężką konfrontację z Venus Williams w 2 setach 7/6 (3), 6/3. Reprezentantka gospodarzy w ubiegłym sezonie doszła w tych rozgrywkach do półfinału.

Zanotuje więc lekki spadek w rankingu WTA w okolice 43. lokaty. Angie i Belinda zmierzą się ze sobą po raz piąty. W wygranych starciach prowadzi młodsza o 9 lat Belinda 3-1. Jako pierwsze o finał powalczą Andreescu i Svitolina. Mecz tych tenisistek zaplanowany jest na sobotę na 01:00.