Rafa Nadal zmierzy się z Federerem

Hiszpan okazał się mocniejszy od Karena Khachanova.

W 1/4 finału w Indian Wells spotkali się Rafael Nadal i Karen Khachanov. Karen i Rafa zmierzyli się ze sobą po raz szósty. Do tej pory Rosjanin jeszcze nigdy nie znalazł sposobu na wygraną z wielokrotnym triumfatorem imprez wielkoszlemowych. Ich ostatnie starcie miało miejsce w 2018 roku podczas US Open, gdzie po bardzo zaciętej batalii Hiszpan odniósł zwycięstwo 5/7, 7/5, 7/6 (7), 7/6 (3).

Wczoraj mecz także był wyrównany i pomimo, że zakończył się w dwóch odsłonach, to każda z nich trwała ponad godzinę. Pierwszego seta dobrze rozpoczęła 13. rakieta świata, która przełamała rywala przy jego pierwszym gemie serwisowym i objęła prowadzenie. Jednak reprezentant Rosji nie był w stanie utrzymać tej przewagi. Rafael Nadal wyrównał wynik i ostatecznie doszło do tie breaka, w którym Karen zdobył zaledwie dwa punkty.

W piątym i szóstym gemie kolejnej partii zawodnicy wzajemnie się przełamali. Przy stanie 5/4 Rosjanin dysponował jedną piłką setową przy podaniu rywala, ale nie był w stanie jej wykorzystać. Ponownie panowie rozstrzygnęli losy seta w tie breaku. Po 2 godzinach i 18 minutach gry Hiszpan zamknął spotkanie za pomocą pierwszej piłki meczowej wynikiem 7/6 (2), 7/6 (2).

Jego kolejnym przeciwnikiem będzie rozstawiony z numerem 4 Roger Federer, który w ćwierćfinale BNP Paribas Open (pula nagród $9,314,875)  okazał się mocniejszy od Huberta Hurkacza. To będzie 38. starcie tych zawodników. Na razie tenisista urodzony w Manacor prowadzi w bilansie ich zmierzeń 23-15. Szwajcar i Hiszpan nie walczyli ze sobą od 2017 roku. W tamtym sezonie czterokrotnie grali przeciwko sobie i za każdym razem triumfował Roger.