Miami: Magda Linette zagra z Hibino

Polka weszła w poniedziałek w Miami do drugiej rundy kwalifikacji.

Sklasyfikowana na 88. miejscu w rankingu WTA Magda Linette [13] w pierwszej rundzie eliminacji do turnieju głównego Miami Open zmierzyła się w poniedziałek z Caroline Dolehide [WC]. Spotkanie tych pań było bardzo emocjonujące. W pierwszej partii Magdzie udało się wywalczyć przewagę przełamania w jedenastym gemie.

Po chwili dołożyła także gema przy swoim podaniu i po 40 minutach wyszła na prowadzenie 1:0 w setach. W drugiej odsłonie reprezentantka gospodarzy odskoczyła już bardzo wysoko na 5/2. Caroline miała do dyspozycji aż siedem piłek setowych, ale Magdzie udało się obronić każdą z nich.

Polka doprowadziła do rozgrywki tie-breakowej, w której skorzystała z piątej piłki meczowej i pokonała Amerykankę w 2 odsłonach 7/5, 7/6 (5). Nasza reprezentantka wygrała z Dolehide po raz drugi w karierze. Teraz o wejście do drabinki głównej 27-latka z Poznania zagra z Nao Hibino.

Japonka wyeliminowała z tych kwalifikacji Eugenie Bouchard [2]. Nao potrzebowała niecałych dwóch godzin, żeby wygrać z finalistką Wimbledonu 2014 w 3 setach 4/6, 6/0, 6/4. Linette i Hibino zmierzą się ze sobą po raz piąty. Do tej pory jest remis w zwycięskich starciach 2-2.