Świątek zagra o turniej główny Miami Open

Zarina Diyas była pierwszą przeciwniczką 17-latki z Warszawy.

Sklasyfikowana na 92. miejscu w rankingu WTA Zarina Diyas była pierwszą przeciwniczka Igi Świątek w kwalifikacjach do turnieju głównego Miami Open (pula nagród $ 9,035,428). Nasza reprezentantka dobrze rozpoczęła tę konfrontację. Polka straciła tylko dwa gemy i po 30 minutach prowadziła 1:0 w setach.

Rozstawiona z numerem 15 reprezentantka Kazachstanu w drugiej odsłonie bardzo pewnie odskoczyła na 4/0. Na szczęście, 17-latce udało się odrobić straty i doszło do wyrównania na po 5. Końcówka należała do Polki, która po godzinie i trzydziestu minutach wygrała ten mecz w 2 setach 6/2, 7/5.

Dla triumfatorki juniorskiego Wimbledonu 2018 to debiut w tych zmaganiach. Jej następną przeciwniczką w walce o drabinkę główną będzie Sachia Vickery, która była lepsza tego dnia od Jennifer Brady [5] . W eliminacjach występuje także Magda Linette [13]. 27-latka z Poznania w pierwszej rundzie powalczy z Caroline Dolehide [WC].

Dziewczyny zagrają przeciwko sobie po raz drugi. W 2017 roku w Cincinnati bardzo zacięty pojedynek padł łupem Magdy. Tenisistki mają wyjść na kort w poniedziałek około 18:25 czasu polskiego.