Porażka Igi Świątek

Polka nie weszła do turnieju głównego Miami Open.

Iga Świątek o wejście do drabinki głównej Miami Open miała zagrać z Sachią Vickery we wtorek. Spotkanie Polki i reprezentantki gospodarzy zostało jednak przełożone z powodu opadów deszczu na środę. Triumfatorka juniorskiego Wimbledonu 2018 nieźle rozpoczęła ten pojedynek.

Nasza reprezentantka sprawnie odskoczyła na 5/1. Wtedy zaczęły się największe emocje, ponieważ starsza o 6 lat Amerykanka zaczęła odrabiać straty i doprowadziła do remisu na po 5. Do zakończenia tej intensywnej końcówki potrzebny był tie-break. Po blisko godzinie na prowadzenie 1:0 wyszła Sachia.

W drugiej odsłonie 17-latka znów nie potrafiła wykorzystać wypracowanej przewagi. Tym razem Świątek miała 3/1, ale Vickery odwróciła losy także tej partii i po godzinie i trzydziestu sześciu minutach wygrała z Igą w 2 setach 7/6 (2), 6/4. Była to pierwsza konfrontacja tych tenisistek.

Za debiut w Miami Open (pula nagród $9,035,428) Polka dostanie $6,790 i 20 punktów. Vickery nigdy wcześniej nie udało się przejść w Miami przez eliminacje.