Miami Open: Venus weszła do 3. rundy

38-letnia Amerykanka pokonała Carlę Suarez Navarro.

Venus Williams i Carla Suarez Navarro spotkały się ze sobą po raz 10. Do tej pory starsza siostra Sereny prowadziła w bilansie ich zmierzeń 6-3. Ostatnie starcie tych dwóch pań miało miejsce w zeszłym roku w Indian Wells, gdzie górą była bardziej utytułowana tenisistka.

Pierwsza partia trwała aż godzinę. Panie dwukrotnie wzajemnie się przełamały, a później już pilnowały swoich podań. W konsekwencji doszło do tie breaka. W decydującej rozgrywce mocniejsza była reprezentantka gospodarzy. 38-letnia Venus oddała przeciwniczce cztery punkty i tym samym zamknęła otwierającą odsłonę wynikiem 7/6 (4).

W drugim secie na korcie dominowała obecnie 43. w rankingu WTA Amerykanka. 7-krotna zwyciężczyni imprez wielkoszlemowych trzykrotnie wygrała przy podaniu swojej przeciwniczki, a sama musiała bronić zaledwie jednego break pointa. Carla Suarez Navarro nie była w stanie wykorzystać tej szansy. Po godzinie i 35 minutach dawna liderka światowej klasyfikacji odniosła zwycięstwo 7/6 (4), 6/1.

Tym samym zameldowała się w trzeciej rundzie Miami Open presented by Itaú (łączna pula nagród $9,035,428). O awans do kolejnego etapu imprezy powalczy z Darią Kasatkiną, która występuje na tych kortach z numerem 14. Na razie Rosjanka wygrała 2 z 3 spotkań z Venus.