Podsumowanie 3. dnia Miami Open

Pewne zwycięstwo odniósł lider światowej klasyfikacji.

Dalej gra obrońca tytułu. Rozstawiony z numerem 7 John Isner w dwóch tie breakach rozprawił się z Lorenzo Sonego 7/6 (2), 7/6 (7). Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Albert Ramos-Vinolas, który po trzysetowej batalii wyeliminował 30. w rankingu ATP Lucasa Pouille.

Panowie zmierzą się ze sobą po raz trzeci. Na razie remisują oni w bilansie swoich zmierzeń 1-1. Ich ostatnie starcie miało miejsce rok temu w Rzymie podczas imprezy Internazionali BNL d’Italia, gdzie mocniejszy okazał się reprezentant Hiszpanii.

Trzeciego dnia zmierzeń w ramach Miami Open presented by Itau (łączna pula nagród $9,314,875) dwóch setów do zwycięstwa potrzebowali Nick Kyrgios i Roberto Bautista Agut. 23-letni Australijczyk uporał się z Alexandrem Bublikiem 7/5, 6/3. Natomiast Hiszpan pokonał Janko Tipsarevica 7/6 (3), 6/4.

O wejście do 4. rundy Roberto Bautista Agut powalczy z 17. w światowej klasyfikacji Fabio Fogninim. Ćwierćfinalista Rolanda Garrosa 2011 przegrał pierwszego seta z Guido Andreozzim, ale później zmobilizował się i to jego łupem padły dwie kolejne odsłony. Ostatecznie po wyrównanym pojedynku tenisista pochodzący z San Remo triumfował 5/7, 6/4, 6/4.

W trzeciej rundzie zameldował się Robin Haase. 31-letni holenderski tenisista wygrał z Lloydem Harrisem 3/6, 6/3, 6/4. Zawodnik urodzony w Kapsztadzie wszedł do drabinki głównej jako „szczęśliwy przegrany” po tym jak Gael Monfils wycofał się z imprezy z powodu kontuzji.

Dobry mecz rozegrał Novak Djokovic. Lider światowej klasyfikacji potrzebował zaledwie godziny i 16 minut, aby zamknąć mecz przeciwko Bernardowi Tomicowi za pomocą drugiej piłki meczowej wynikiem 7/6 (2), 6/2. Teraz na jego drodze stanie Federico Delbonis. To będzie ich pierwsze starcie na korcie.