Podsumowanie 4. dnia Miami Open

W 4. rundzie zameldowali się m.in. Tsitsipas, Dimitrov, Anderson i Goffin.

Dalej gra rozstawiony z numerem 8 Stefanos Tsitsipas. Jego rywalem w drugiej rundzie był Mackenzie McDonald, który wszedł do drabinki głównej jako „szczęśliwy przegrany”. Grek wygrał spotkanie 7/6 (4), 6/1 i awansował do trzeciej rundy w Miami. Teraz na jego drodze stanie Leonardo Mayer, który wyeliminował Guido Pellę.

Niespodziankę tego dnia sprawił Andrey Rublev. Kwalifikant w dwóch setach uporał się z rozstawionym z numerem 9 Marinem Cilicem 6/4, 6/4. O wejście do następnego etapu imprezy powalczy z Denisem Shapovalovem. Kanadyjczyk po wyrównanym meczu z Danielem Evansem odniósł zwycięstwo w trzech setach 4/6, 6/1, 6/3. Na razie Rosjanin prowadzi w bilansie ich zmierzeń 1-0.

Po trudnym spotkaniu awansował Kevin Anderson. 32-letni południowoafrykański tenisista uporał się z Jaume Munarem 6/4, 3/6, 6/3. W trzeciej rundzie na jego drodze stanie Joao Sousa, który pokonał Steve’a Johnsona. Z imprezy wycofał się Damir Dzumhur. 26-latek oddał mecz walkowerem z powodu kontuzji. Jednocześnie Marco Cecchinato bez gry wszedł do trzeciej rundy.

Dobry mecz rozegrał David Goffin. Reprezentant Belgii stracił zaledwie pięć gemów w starciu z Pablo Andujarem. Z imprezą pożegnał się Karen Khachanov. Turniejowa 10 poniosła porażkę w zmierzeniu z Jordanem Thompsonem. Teraz Australijczyk stoczy pojedynek z Grigorem Dimitrovem, który był lepszy od Feliciano Lopeza.

O wejście do czwartej rundy Miami Open presented by Itau (łączna pula nagród $9,314,875) zagrają Daniil Medvedev i Reilly Opelka. Rosjanin bez większych problemów rozprawił się z Adrian Mannarino, a reprezentant gospodarzy triumfował nad Diego Schwartzmanem 6/4, 3/6, 6/4.