Venus i Simona meldują się w 4. rundzie

Amerykanka pokonała Kasatkinę, a Rumunka była lepsza od Hercog.

Simona Halep straciła pierwszego seta w zmierzeniu z Poloną Hercog 5/7. Druga partia także była bardzo wyrównana i trwała ponad godzinę. Do jej rozstrzygnięcia potrzebna była rozgrywka tie breakowa, w której zdecydowanie mocniejsza okazała się dawna liderka światowej klasyfikacji. W trzecim secie triumfatorka Rolanda Garrosa 2018 dominowała na korcie.

27-letnia rumuńska tenisistka potrzebowała aż 2 godzin i 45 minut, aby zamknąć spotkanie za pomocą pierwszej piłki meczowej wynikiem 5/7, 7/6 (1), 6/2. Tym samym zameldowała się ona w 4. rundzie Miami Open presented by Itaú (łączna pula nagród $9,035,428). Jej następną przeciwniczką będzie Venus Williams.

Początek spotkania starszej siostry Sereny i Darii Kasatkiny był chaotyczny. Panie trzykrotnie wzajemnie się przełamały. Później kontrolę nad przebiegiem pojedynku przejęła 43. w rankingu WTA Amerykanka. Reprezentantka gospodarzy do końca zmierzenia oddała swojej przeciwniczce już tylko jednego gema. Jednocześnie 7-krotna triumfatorka imprez wielkoszlemowych odniosła zwycięstwo 6/3, 6/1.

Simona Halep i Venus Williams zmierzą się ze sobą po raz 7. Na razie panie remisują w bilansie spotkań 3-3. Ich ostatnie starcie miało miejsce w tym roku podczas Australian Open w Melbourne, gdzie Rumunka wygrała 6/2, 6/3.