Bogota: Linette zagra o ćwierćfinał

W ubiegłym sezonie Magda weszła w Claro Open Colsanitas do 1/4.

Magda Linette w tym tygodniu bierze udział w Claro Open Colsanitas (WTA International). Pierwszą przeciwniczką naszej reprezentantki była we wtorek przebijająca się od kwalifikacji Aliona Bolsova Zadoinov. Hiszpanka mołdawskiego pochodzenia w pierwszym secie dwukrotnie przełamała Polkę.

27-latka z Poznania nie zdołała zatrzymać Aliony i po 31 minutach przegrywała 0:1 w setach. Druga odsłona była dużo bardziej zacięta. Nasza reprezentantka była już w bardzo kiepskiej sytuacji, ponieważ Bolsova Zadoinov prowadziła 6/2, 5/3. Magdzie udało się mimo wszystko doprowadzić do remisu na po 5.

Bardzo emocjonująca końcówka należała do Linette, która po intensywnej walce zapisała na swoim koncie tę odsłonę. Rozstawiona w Bogocie z numerem 8 Polka straciła w decydującej partii zaledwie 5 punktów. Po ponad dwóch godzinach Linette pokonała 21-latkę w 3 setach 2/6, 7/6 (5), 6/0.

Magda jeszcze nie wie z kim zagra o ćwierćfinał Claro Open Colsanitas. Jej następną przeciwniczką będzie Shelby Rogers albo Astra Sharma. W ubiegłym sezonie nasza reprezentantka doszła na tutejszych kortach do ćwierćfinału, w którym musiała uznać wyższość Dalili Jakupovic.