Bogota: Podsumowanie pierwszego dnia

Dwie rozstawione zawodniczki są w drugiej rundzie Claro Open Colsanitas.

Rozstawiona z numerem 6 Amanda Anisimova nie mogła mówić o łatwym losowaniu drabinki Claro Open Colsanitas (WTA International). Pierwszą przeciwniczką nastolatki była w poniedziałek finalistka Wimbledonu 2013, Sabine Lisicki. Niemka polskiego pochodzenia dobrze rozpoczęła to starcie.

Wywalczyła przewagę przełamania, dzięki której objęła prowadzenie 1:0 w setach. Obecnie wyżej notowana Amanda zdołała mimo wszystko odrobić straty i w decydującej odsłonie straciła już tylko dwa gemy. Po 92 minutach Anisimova wygrała ten mecz w trzech partiach 4/6, 6/3, 6/2.

Sabine [WC] za udział w kolumbijskich zmaganiach otrzyma $2,100 i 1 punkt. Tymczasem Amerykanka o ćwierćfinał zagra z inną reprezentantką Stanów Zjednoczonych, Varvarą Lepchenko. Elitsa Kostova [LL] urwała Varvarze tego dnia tylko cztery gemy. W drugiej rundzie jest także Anna Karolina Schmiedlova [4].

Obrończyni tytułu wygrała z Ysaline Bonaventure 6/2, 6/4. Teraz 24-latkę z Koszyc w drugiej rundzie sprawdzi Beatriz Haddad Maia [Q]. Awans do drugiej rundy wywalczyły jeszcze Maria Camila Osorio Serrano [WC] i Jasmine Paolini [Q]. Kolumbijka była lepsza od Conny Perrin, a Włoszka od Francesci Di Lorenzo [Q].