Jelena Ostapenko żegna się z Claro Open

W pierwszej rundzie Łotyszka musiała uznać wyższość Kristie Ahn.

Z imprezą pożegnała się już rozstawiona z numerem 1 Jelena Ostapenko. W drugim secie Łotyszka była dwie piłki od awansu do drugiej rundy, a w trzeciej partii dysponowała dwiema piłkami meczowymi, ale ostatecznie przegrała z Kristie Ahn 6/2, 6/7 (5), 5/7. Amerykanka weszła do drabinki głównej Claro Open Colsanitas (pula nagród $250,000) jako „szczęśliwa przegrana”. Teraz na jej drodze stanie Maria Camila Osorio Serrano.

Spotkania nie dokończyły Shelby Rogers i Astra Sharma. Panie wyjdą na kort ponownie dzisiaj o godzinie 19:00. Na razie 23-letnia australijska tenisistka prowadzi 6/3, 6/7 (6), 5/1. Jedna z nich będzie kolejną przeciwniczką Magdy Linette. Nasza reprezentantka wczoraj pokonała Alionę Bolsovą 2/6, 7/6 (5), 6/0.

243. w rankingu WTA Sara Errani zapisała na swoim koncie pierwszą wygraną w imprezie głównej rangi WTA w tym sezonie. Finalistka Rolanda Garrosa 2012 wygrała z Iriną Barą 4/6, 6/2, 6/3. O awans do ćwierćfinału powalczy z Bibiane Schoofs, która okazała się mocniejsza od Emiliany Arango.

Zacięty mecz stoczyły Ana Bogdan i Chloe Paquet. Po 2 godzinach i 34 minutach gry reprezentantka Rumunii zamknęła spotkanie za pomocą siódmej piłki meczowej wynikiem 6/2, 6/7 (7), 6/2. W drugiej rundzie spotka się z rozstawioną z numerem 7 Sarą Sorribes Tormo. Zawodniczka urodzona w Castellon de la Plana uporała się z Christiną Mchale 6/4, 6/4. Hiszpanka i Rumunka zmierzą się ze sobą po raz trzeci. Na razie remisują w bilansie swoich spotkań 1-1.

Zwycięstwo wywalczyła 106. w światowej klasyfikacji Lara Arruabarrena. Turniejowa 11 przegrała pierwszego seta z Timeą Babos, ale później zmobilizowała się i to jej łupem padły dwie kolejne odsłony. W drugiej rundzie przeciwniczką triumfatorki tej imprezy z 2012 roku będzie Jasmine Paolini. To będzie ich pierwsze starcie na korcie.