3. dzień zmagań pań podczas Samsung Open

3. dzień zmagań pań podczas Samsung Open

W ćwierćfinale znalazły się Polona Hercog i Fiona Ferro.


W ćwierćfinale niespodziewanie zameldowała się 108. w rankingu WTA Fiona Ferro. 22-letnia francuska tenisistka rozegrała bardzo dobry mecz i wyeliminowała Alison Van Uytvanck. Ćwierćfinalistka Rolanda Garrosa 2015 występowała na tych kortach z numerem 4. Natomiast teraz na drodze Francuzki stanie Viktorija Golubic lub Stefanie Voegele.

Z imprezą pożegnała się Sorana Cirstea. Rumunka po trzysetowej batalii musiała uznać wyższość Polony Hercog. Zawodniczka urodzona w Mariborze przegrała pierwszego seta, ale później zmobilizowała się i to jej łupem padły dwie kolejne odsłony. Tym samym ostatecznie triumfowała 3/6, 7/6 (0), 6/4. W ćwierćfinale spotka się z rozstawioną z numerem 7 Rebeccą Peterson lub Veroniką Kudermetovą.

83. w światowej klasyfikacji Rosjanka w pierwszej rundzie Samsung Open Presented by Corner (pula nagród $250,000) stoczyła zacięty pojedynek z Jil Teichmann. Po 2 godzinach i 32 minutach 21-letnia tenisistka zamknęła pojedynek wynikiem 2/6, 6/4, 7/6 (2). W trakcie spotkania obroniła dwie piłki meczowe.

Natomiast już dziś o wejście do ćwierćfinału powalczy Iga Świątek. Rywalką naszej reprezentantki będzie rozstawiona z numerem 3 Viktoria Kuzmova. Panie zmierzą się ze sobą po raz pierwszy.

karo 2019-04-11 11:18:39
TRANSMISJE