Bogota: Haddad Maia i Anisimova w 1/4 finału

Bogota: Haddad Maia i Anisimova w 1/4 finału

Magda Linette poznała swoją następną rywalkę.


Beatriz Haddad Maia, która zapewniła sobie miejsce w drabince głównej dzięki przejściu przez kwalifikacje, zameldowała się w ćwierćfinale. Reprezentantka Brazylii sprawiła niespodziankę i wyeliminowała Annę Karolinę Schmiedlovą. Tym samym 24-letnia słowacka tenisistka nie obroni zdobytego przed rokiem tytułu. Z kolei na drodze Brazylijki stanie teraz Sara Sorribes Tormo.

Turniejowa 7 stoczyła zaciętą batalię z Aną Bogdan. Ostatecznie po 2 godzinach i 36 minutach Hiszpanka zamknęła spotkanie za pomocą pierwszej piłki meczowej wynikiem 6/4, 6/7 (6), 6/3. Beatriz Haddad Maia i Sara Sorribes Tormo zmierzą się ze sobą po raz drugi. Ich poprzednie starcie miało miejsce w 2017 roku w Seulu, gdzie mocniejsza była zawodniczka urodzona w Sao Paulo.

Z imprezą pożegnała się 205. w rankingu WTA Kristie Ahn. Amerykanka w pierwszej rundzie sprawiła niespodziankę i pokonała Jelenę Ostapenko, ale w kolejnej lepsza od niej okazała się Maria Camila Osorio Serrano. Teraz 17-latka spotka się z Amandą Anisimovą. Reprezentantka Stanów Zjednocznych w dwóch setach uporała się z Varvarą Lepchenko.

O wejście do ćwierćfinału Claro Open Colsanitas (pula nagród $250,000) zagrają ze sobą Tamara Zidansek i Sachia Vickery. 67. w światowej klasyfikacji Słowenka po zaciętym meczu pokonała Irinę Khromachevą 4/6, 6/1, 6/4. Natomiast Amerykanka wygrała z Hiroko Kuwatą 6/4, 6/2.

Spotkanie dokończyły Shelby Rogers i Astra Sharma. 23-letnia australijska tenisistka prowadziła 6/3, 6/7 (6), 5/1, gdy panie musiały zejść z kortu. Po powrocie rozegrały już tylko jednego gema. W drugiej rundzie Astra Sharma powalczy z Magdą Linette. Mecz jest zaplanowany na dziś na godzinę 21:00.

karo 2019-04-11 10:57:17
TRANSMISJE