Houston: Zwycięstwa Ruuda i Garina

Houston: Zwycięstwa Ruuda i Garina

Z imprezą pożegnali się Jeremy Chardy i Reilly Opelka.


Z imprezą pożegnał się rozstawiony z numerem 4 Reilly Opelka. Amerykanin w pierwszej rundzie miał wolny los, a w drugiej musiał uznać wyższość Caspra Ruuda. 20-letni norweski tenisista przegrał pierwszego seta, ale później zmobilizował się i to jego łupem padły dwie kolejne odsłony. Tym samym po prawie 2 godzinach gry triumfował 4/6, 6/4, 6/4.

Teraz na jego drodze stanie 112. w światowej klasyfikacji Marcel Granollers. Zawodnik urodzony w Barcelonie bardzo dobrze zaprezentował się na korcie i bez większych problemów rozprawił się z Bernardem Tomicem 6/1, 6/2. Casper Ruud i Marcel Granollers zmierzą się ze sobą po raz pierwszy.

Poza imprezą znalazł się także Ryan Harrison. Reprezentant gospodarzy w pierwszej rundzie Fayez Sarofim & Co. U.S. Men’s Clay Court Championship (łączna pula nagród $652,245) sprawił niespodziankę i wyeliminował Ivo Karlovica, ale w kolejnej poniósł porażkę w starciu z Henrim Laaksonenem. Jego następnym rywalem będzie Christian Garin.

22-latek pochodzący z Santiago niespodziewanie wygrał z Jeremy’m Chardy’m, który występował na tych kortach z numerem 2. Francuz zapisał na swoim koncie pierwszą odsłonę. W dwóch kolejnych doszło do rozgrywek tie breakowych, w których lepszy okazał się Christian Garin. Ostatecznie odniósł zwycięstwo 3/6, 7/6 (4), 7/6 (7). Christian Garin i Henri Laaksonen stoczą pierwszy pojedynek na korcie.

karo 2019-04-11 10:39:13
TRANSMISJE