Iga Świątek w ćwierćfinale w Lugano

Iga Świątek w ćwierćfinale w Lugano

Przeciwniczką Polki była rozstawiona z numerem 3 Viktoria Kuzmova.


W pierwszej rundzie w Lugano Iga Świątek pokonała Katarinę Zavatską. Natomiast w kolejnej jej przeciwniczką była rozstawiona z numerem 3 Viktoria Kuzmova. Zmierzyły się one ze sobą po raz pierwszy.

Na początku pierwszego seta panie szły równo. Natomiast pod koniec tej partii lepiej zaprezentowała się nasza reprezentantka. Iga Świątek skorzystała z drugiego break pointa i zwiększyła swoją przewagę do 5/3. 46. rakieta świata nie miała żadnej okazji, aby odrobić stracone podanie. Tym samym Polka zamknęła otwierającą odsłonę wynikiem 6/3.

Viktoria Kuzmova dobrze rozpoczęła następnego seta i wygrała już przy pierwszym gemie serwisowym przeciwniczki. 20-letnia słowacka tenisistka zdołała utrzymać tę przewagę do końca partii. Potrzebowała ona 30 minut, aby wygrać tę odsłonę 6/3 i tym samym wyrównać wynik w setach.

W decydującej odsłonie mocniejsza okazała się zawodniczka pochodząca z Warszawy. W szóstym gemie Iga Świątek przełamała rywalkę, a niedługo później zapracowała na pierwszą piłkę meczową. Słowaczka zdołała ją obronić, ale po chwili 17-latka ponownie miała okazję, aby wygrać mecz i tym razem udało się jej zamknąć spotkanie. Polka odniosła zwycięstwo 6/3, 3/6, 6/2.

Teraz na jej drodze stanie Vera Lapko, która bez większych problemów wyeliminowała Evgeniyę Rodinę. Natomiast Viktoria Kuzmova za udział w drugiej rundzie Samsung Open Presented by Corner (pula nagród $250,000) otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości $3,400 i 30 punktów.

karo 2019-04-11 13:07:37
TRANSMISJE