Marrakesz: Podsumowanie czwartego dnia

Alexander Zverev już pożegnał się z imprezą.

W ćwierćfinale zameldował się Benoit Paire. Rywalem reprezentanta Francji w drugiej rundzie był jego rodak, Pierre-Hugues Herbert. 29-latek potrzebował zaledwie godziny i 15 minut, aby zamknąć spotkanie za pomocą piątej piłki meczowej wynikiem 6/4, 6/2. Teraz na jego drodze stanie Jaume Munar.

21-latek nieoczekiwanie okazał się mocniejszy od rozstawionego z numerem 1 Alexandra Zvereva. Sklasyfikowany na 60. miejscu w rankingu ATP Hiszpan po trzysetowej batalii odniósł zwycięstwo 7/6 (1), 2/6, 6/3. Z Francuzem spotka się na korcie po raz drugi. Pierwsze spotkanie rozegrali w 2015 roku w Barcelonie, gdzie dawny zawodnik z TOP20 triumfował 6/2, 6/2.

Dobrą passę kontynuuje Jiri Vesely. 25-letni czeski tenisista w pierwszej rundzie sprawił niespodziankę i wyeliminował rozstawionego z numerem 2 Fabio Fogniniego, a w kolejnej wygrał z Juanem Ignacio Londero 6/3, 6/4. O awans do półfinału Grand Prix Hassan II (pula nagród €586,140) powalczy z 70. w rankingu ATP Pablo Andujarem.

Zawodnik urodzony w Cuenca w dwóch setach rozprawił się z Philippem Kohlschreiberem 7/6 (6), 6/4. Pablo Andujar i Jiri Vesely zmierzą się ze sobą po raz trzeci. Na razie 101. w światowej klasyfikacji Czech prowadzi w bilansie ich zmierzeń 2-0. Ich ostatni pojedynek miał miejsce w 2016 roku w Shenzhen.