Lugano: Iga Świątek awansowała do półfinału

Lugano: Iga Świątek awansowała do półfinału

Polka w trzech setach pokonała Verę Lapko.


W ćwierćfinale Samsung Open Presented by Corner (pula nagród $250,000) Iga Świątek zmierzyła się z rozstawioną z numerem 8 Verą Lapko.

W czwartym i piątym gemie panie wzajemnie się przełamały. Końcówka pierwszej odsłony była wyjątkowo zacięta. Ostatecznie lepsza w niej okazała się mistrzyni juniorskiego Australian Open 2016 w grze pojedynczej dziewcząt. Tym samym zamknęła ona otwierającą partię wynikiem 6/4.

20-letnia białoruska tenisistka już w pierwszym gemie następnej odsłony przełamała swoją rywalkę. Jednak Iga zdołała wyrównać wynik, a później wypracować przewagę 4/2. 65. rakieta świata ponownie doprowadziła do równowagi w gemach, ale niedługo później Polka zapracowała na jedną piłkę setową przy jej serwisie i z niej skorzystała. Jednocześnie wygrała drugiego seta 6/4.

W trzeciej odsłonie zawodniczka pochodząca z Warszawy straciła już tylko jednego gema. Po dwóch godzinach gry 17-latka odniosła zwycięstwo 4/6, 6/4, 6/1 i zameldowała się w półfinale w Lugano. Jej następną przeciwniczką będzie Svetlana Kuznetsova lub Kristyna Pliskova.

karo 2019-04-12 17:14:45
TRANSMISJE